2x Mišák  - 1 penalta(faul na Fildu), 2 as Sam

1x Filda  as Mišák

Žlutá karta: 1x David

SESTAVA : SAM - MÁRA,ÁDYS,MIŠÁK,VOJTA - DÁDA,DAVID,FILDA

STŘÍDALI : KULMIČ,ŠTUTGART,LUKY

Tak je dobojováno.Letošní sezónu 2021/22 jsme ukončili venkovním utkáním v Turnově,kde za vekého vedra jsme svedlli přímý souboj s domácími o celkové 5 nebo 6 místo krajského přeboru mladších žáků.Rozhodčím zápasu byl pan Martin Klement z Velkých Hamrů.

Na velkém hřišti nás dnes čekal jeden z nejfotbalovějších týmů soutěže,kterého jsme na podzim se štěstím v domácím utkání porazili po výborném výkonu 1:0.Bohužel tento výkon jsme dnes nezopakovali.Domácí byli od první půle nebezpečnějším týmem a my se po většinu zápasu pouze bránili a hrozili občas z rychlých brejků.V první šanci se ocitli domácí,ale skóre zápasu neotevřeli.Po osmi minutách se bohužel srazil Dáda s jedním s domácích hráčů a musel bohužel ze hřiště s bolavým kolenem a zpět se už po celý zápas nevrátil.Takže ani v posledním zápase nás neminulo zranění !!!Prvního gólu zápasu  jsme se dočkali ve 13 minutě a povedlo se to nám.Na pravé straně se probíjel do vápna Filda a po několika faulech zasebou se skácel k zemi a rozhodčí nařídil první penaltu zápasu.K té se postavil náš kapitán Mišák a tvrdou střelou nedal domácímu brankáři šanci a bylo to 0:1.Jenže z tohoto vedení jsme se neradovali dlouho.O dvě minuty později jsme zaspali u rozehry rohového kopu Turnova a domácí hráč Dolanský pohodlně vyrovnal na 1:1.O chvíli později sice zlikvidoval Sam další šanci Turnova,ale ve 23 minutě po další naší chybě v obraně se už domácí Stach nemýlil a my prohrávali 2:1.Domácí byli na koni.My nestíhali a byli všude pozdě a ve 26 minutě se vřítil do vápna jeden z domácích hráčů a Vojta ho zastavil jen za cenu faulu a pískala se druhá penalta.K té se postavil domácí brankář a nedal Samovi šanci a bylo to 3:1.Minutu před koncem poločasu jsme vykřesali jiskřičku naděje,když po dalším faulu domácích na jednoho z našich hráčů zahrával Mišák trestný kop a našel před brankou dobře postaveného Fildu,který míč tečoval do domácí sítě a snížil na poločasový výsledek 3:2.

Do druhé půle jsme vstupovali s tím,že budeme aktivnější a pokusíme se zápas opět otočit jako ve Studenci.Úvod druhé půle jsme byli o něco aktivnější a snažili se o vyrovnání,ale domácí nás do vážné šance nepustili.A tak když se nedařilo nám,udeřili z ničeho nic domácí.Průnik jednoho z turnovských útočníků mezi tři naše statické hráče ve 42 minutě zastavil až ve vápně opět zbytečným faulem Mára a pískala se třetí penalta zápasu,kterou opět domácí brankář s přehledem proměnil a bylo to 4:2.Bohužel o zvrat zápasu se pak snažilo jen několik našich hráčů a zbytek se spíše soustředil na obranu.Naše hra byla bez nápadu a agrese a když ve 48 minutě upláchl po levé straně Filipovi i Márovi vysoký domácí obránce a předložil míč svému spoluhráči Maškovi a ten prostřelil Sama po páté.Deset minut před koncem po dlouhém výkopu Sama vyhrál souboj se stoperem Mišák a postupoval sám na domácího brankáře,se kterým si doslova pohrál a uklidil míč do prázdné branky a bylo to 5:3.Do konce zápasu jsme se sice snažili o další góly,ale domácí nás do žádné vážnější akce nepustili,stejně jako naše obrana domácí útočníky a tak do konce zápasu padla už jen naše první žlutá karta v sezóně,kterou dostal za oplácení a  nakopnutí protihráče David.A tak jsme poslední zápas této sezóny v Turnově prohráli zaslouženě 5:3 a obsadili tak konečné 6 místo v krajském přeboru mladších žáků.

Dnešní zápas nám bohužel nevyšel.Hlavně výkon některých hráčů dnes zaostával za jejich standartem.I když soupeř byl fotbalovější,určitě jsme mohli předvést lepší bojovnější  výkon,který dnes předvedli jen tři -čtyři hráči a to je proti takovému týmu málo.Chyběl nám dnes rychlejší pohyb a větší hladovost po balónu.u kterého jsme bylli všude pozdě a tak si většinou soupeř mohl své akce v pohodě připravit a být nebezpečný.Sezóna dnes skončila a příprava na novou sezónu začne ve středu 20.7.2022 v 16h na našem hřišti(spíše v lese) a hlavně fyzická.Všem hráčům a rodičům mockrát děkuji za letošní sezónu a přeji všem krásnou dovolenou a dětem odpočinkové prázdniny a v červenci se sejdeme v co největším počtu.Čeká nás náročnější sezóna 2022/23 ve starších respektivě mladších žácích,tak doufám,že se nám tentokrát vyhnou všechna zranění a my budeme moct bojovat se silnějšími týmy v maximální síle.