FK Stráž pod Ralskem:VTJ Rapid Liberec U15

FK Stráž pod Ralskem :VTJ Rapid Liberec U15

Branky : David a Penzič z penalty

Žlutá karta : Mišák a Filda

SESTAVA : SAM- ADAM LACEK ,VOJTA BARTOŇ,TOBY,MAXIK-DÁDA,MIŠÁK,MATY,FILDA,DAVID-PENZIČ

STŘÍDALI : VOJTA MUŽÍK,LUKY,TADY,LAVI,PEPINO -připravený do branky

Včera jsme dohrávali první jarní utkání,které jsme museli kvůli počasí odložit.Na domácím hřišti jsme přivítali celek VTJ Rapid Liberec.Rozhodčím zápasu byl pan Václav Adam,na lajnách Renda Kaňák a hostující střídající hráči.

V úvodu zápasu byl soupeř aktivnější,ale do první šance jsme se v 7 minutě po rohu dostali my,ale Tobyho hlavička šla vedle.Z následného protiútoku zasáhl lehce Maxik jednoho z hostujících hráčů ve vápně a pan rozhodčí Adam nařídil přísnou penaltu,kterou s přehledem proměnil liberecký Martin Fiala.Naštěstí nás tento gól nepoložil a o chvíli později se do šance dostal Filda,kterého vychytal liberecký brankář.Pak po dalším dobře zahraném rohu hlavičkoval nad Vojta Bartoň.V 18 minutě prošel skvěle do vápna Mišák a přesným centrem našel Davida,který však místo do odkryté branky poslal míč těsně vedle tyče do zámezí.Své zaváhání David napravil o minutu později,kdy po přiťuknutí od Mišáka se krásně opřel z 16m do střely a vyrovnal na 1:1.I nadále jsme byli aktivnější a po skvělé akci Penziče se řítil na brankáře sám Tady,ale i on zakončil vedle hostující branky.Pár minut před koncem to byl aktivní Penzič co šel sám na brankáře Rapidu,ale nedokázal ho prostřelit.V samém závěru pak ojediněle zahrozili hosté,ale střela jednoho z jejich hráčů skončila naštěstí jen na břevně Samovy branky.A tak první půle skončila remízou 1:1.

Druhý poločas jsme začali lépe my.Nejprve střílel Mišák z trestného kopu nad a pak ve 42 minutě hledal David před brankou Penziče,ale přihrávku zhatil jeden z libereckých hráčů rukou a pan rozhodčí nařídil i pokutový kop pro nás.K němu se postavil stejně jako minule kanonýr Penzič a s přehledem ho opět proměnil a my vedli 2:1.My se snažili vedení navýšit a po dalším rohu Matyho hlavičkoval Vojta Bartoň do břevna.Pak to dvakrát zkoušel Mišák,ale i jeho vychytal hostující brankář,stejně jako v další šanci Penziče.Po dalším rohu to byl opět Vojta Bartoň který hlavičkoval do konstrukce branky a pak se ještě dostal k následné dorážce,ale jeho tvrdou ránu zázračně vytáhl hostující gólman na další roh.Do další šance se po pár minutách dostal Maty,ale ani on gólově neuspěl.Další gólovku pak měl po přesném centru z pravé strany Dáda,ale ani on neuklidil míč do odkryté branky Liberce.A tak v závěru hosté vrhli všechny síly do útoku a dvakrát mohli vyrovnat.Nejprve po chybě Sama se dostával do zakončení jeden z libereckých hráčů,ale byl až moc důrazný a pan rozhodčí naštěstí střet se Samem posoudil jako faul útočníka a ne opačně,takže další pokutový kop se nepískal.A poslední šanci hostí po nedorozumění Sama s jedním z našich obránců zasáhl včas Toby a uklidil míč před naší prázdnou brankou do bezpečí.Nic dalšího už se nestalo až na pár žlutých karet a tak jsme tentokrát mohli slavit tři body a myslím si za náš zelpšený výkon zaslouženě.Jen je škoda,že jsme nepřidali další góly a zápas tak byl dramatický až do poslední minuty.

Včera jsme předvedli zlepšený výkon a hlavně jsme hráli zodpovědněji v obraně a byli více aktivní ve hře dopředu.Škoda nevyužitých šancí a hlavně rohových kopů.Ale věřím,že v dalším zápase v sobotu v libereckém Doubí,náš výkon potvrdíme a přivezeme opět nějaký body.