TJ Sokol Doubí : FK Stráž pod Ralskem U15

TJ Sokol Doubí: FK Stráž pod Ralskem U15

Poločas : 1:0

Branky2x Vojta Bartoň

SESTAVA : SAM - MAXIK,TOBY,VOJTA BARTOŇ,ADAM LACEK- DÁDA,MIŠÁK,MATY,FILDA,DAVID - PENZIČ

STŘÍDALI : LAVI,TADY,LUKY, PEPINO -připravený do branky

Včera jsme odehráli další mistrovské utkání krajského přeboru starších žáků.Náš první venkovní zápas jsme odehráli v Liberci,kde nás na umělé trávě v Doubí čekal domácí celek TJ Sokol Doubí,který nás  na podzim u nás se štěstím oloupil o všechny tři body díky těsnému vítězství 1:2,i když jsme v zápase byli malinko lepší.Rozhodčím zápasu byl pan Jiří Zikmund a na čarách Renda Kaňák a domácí asistent Jiří Kulhavý.Do zápasu jsme bohužel nemohli postavit zraněného Ádyse a chyběl také "dovolenkář" Vojta a vedoucí týmu Venda.Tak jeho roli v Liberci zastoupil Kuba Vrána.

Hned v první minutě jsme mohli jít do vedení,ale střela Mišáka v nadějné situaci šla bohužel kousek vedle.O dvě minuty později se opět náš kapitán dostal do gólové situace,ale tentokrát ho vychytal domácí gólman.Pak se do zakončení dostával Penzič,ale i jeho vychytal brankář soupeře.Až po deseti minutách teprve zahrozili domácí,ale střela jednoho z jejich hráčů šla vedle Samovy branky.Jenže přišla 13 minuta,kdy nešťastně zahrál  2m před naším vápnem rukou Toby,k trestému kopu se postavil domácí kanonýr Tobiáš Havlíček a krásnou nechytatelnou střelou do šibenice naší branky poslal svůj tým do vedení 1:0.O vyrovnání se pak pokoušel Filda a David,ale jejich pokusy netrefily domácí branku.Podobně o pár minut později dopadl i Mišák.Ten se deset minut před koncem řítil z levé strany sám na brankáře,ale jeho pokus domácí brankář se štěstím vyrazil k Davidovi,ale ten nebyl schopný na několik pokusů dostat míč do domácí branky.V závěru poločasu jsme pak zahrávali po faulu na Davida nadějný trestný kop,ale tentokrát v jasné gólové šanci selhal Vojta a opět nechal vyniknout jen domácího brankáře a my tak prohráli první půli smolně 1:0.

Druhý poločas jsme se sice snažili o vyrovnání,ale dobře pracující domácí obrana nás do ničeho nepouštěla.Naopak po deseti minutách zahrozili z brejku domácí,ale střela jednoho jejich hráče šla naštěstí jen do břevna a druhý dorážející hráč Doubí přestřelil naší prázdnou branku vysoko nad.Za chvíli nám opět utekl jeden z domácích hráčů,ale toho tentokrát vychytal Sam.Pak na druhé straně mohl vyrovnat Mišák,ale měl to na svou slabší levou nohu a jeho nadějný pokus šel o kousek vedle domácí branky.Pak se do zakončení po rohu Matyho dostal hlavou Toby,ale i jeho vychytal domácí brankář.My v závěru vsadili všechno do útoku a vysunuli Vojtu Bartoně do útoku a domácí toho málem využili,ale další jejich gólovou šanci jsme se štěstím přežili.Pak přišla 72 minuta,kdy David vybojoval ve středu hřiště míč pro Vojtu Bartoně,který si ho posunul do střelecké pozice a z 20 metrů vyslal na domácí branku nechytatelnou ránu a bylo vyrovnáno na 1:1.Tento gól nás ještě více nakopl k aktivitě a snažili jsme se o vstřelení vítězné branky.Jenže nám opět utekl domácí útočník,ale jeho střela šla naštěstí nad.A pak přišla 78 minuta,kdy náš útok odvrátil domácí celek na roh.Ten opět skvěle zahráll Maty a  posadil míč na hlavu naskočenému Vojtovi Bartoňovi a ten rozhodl o našem vítězství 2:1.

Včerejší zápas byl podobný tomu domácímu z podzimu a tentokrát se štěstí přiklonilo na naší stranu.Opět jsme podali velmi dobrý týmový výkon a jen nás opět mohlo mrzet,že jsme neproměnili gólové šance.Ale kluci bojovali až do poslední minuty o vyrovnání a odměnou jim byla nejen vyrovnávací branka,ale i vítězná.Snad stejný výkon zopakujeme i v pondělí ve Studenci,kam odjíždíme v 10h autobusem od haly.Na závěr bych chtěl poděkovat všem fanouškům za podporu a klukům za bojovný týmový výkon