SK Studenec/Horní Branná : FK Stráž pod Ralskem U15

Poločas : 1:0

Branky :  2x Penzič(1 z penalty) a 1x David a Filda

SESTAVA : SAM - MAXIK,VOJTA BARTOŇ,MIŠÁK,ADAM LACEK- DÁDA,ÁDYS,MATY,FILDA,DAVID - PENZIČ

STŘÍDALI : LAVI,TADY,LUKY a připravený do brány PEPINO

V pondělí 8.5.2023 jsme zajížděli do daleké Horní Branné,k dohrávce 20 kola krajského přeboru starších žáků.Původní utkání bylo odloženo,kvůli počasí a tak domácí celek vybral tento termín.Bohužel po sobotním utkání v Doubí,lehl s teplotami náš stoper Toby a Vojta Mužík je stále na dovolené,ale už se po lehkém zranění do naší sestavy vrátil Ádys.Rozhodčím zápasu byl pan Pavel Dytrych ročník 59 !!! a na lajnách Renda Kaňák a domácí asistent Jan Beneš.

První poločas jsme hráli proti větru a fyzicky vyspělejší domácí celek nám dělal velké problémy.My jsme opět byli vždy o krok pozadu a byl to z naší strany spíše boj o to neinkasovat,než se snažit něco vytvořit směrem dopředu.V 10 minutě jsme sice vybojovali rohový kop,ale na přetažený míč od nás nikdo nezareagoval.Domácí ho rychle sebrali a dlouhým nákopem na naší půlku našli svého rychlého útočníka Františka Rumla,který vyhrál souboj s Adamem Lackem a postupoval sám na Sama,kterého prostřelil a my prohrávali 1:0.Vzápětí měli domácí další šanci,ale střela jednoho z jejich hráčů šla vedle.Ve dvacáté minutě jsme inkasovali podruhé,ale kvůli ofsajdovému postavení zakončujícího hráče domácích gól nebyl uznán.Až ve 25 minutě jsme teprve my poprvé vystřelili na branku,ale Penzičův pokus šel jen doprostřed branky,takže si s ním brankář Studence hravě poradil.To domácí byli nadále nebezpečnější a po další jejich šanci zazvonilo za Samem břevno.V závěru první půle pak po trestném kopu Studence,mířil jeden z domácích hráčů vedlle,stejně jako v poslední šanci první půle.A tak jsme se štěstím prohrávali po 40 minutách "jen" 1:0.

Do druhého poočasu po větru jsme nastoupii aktivněji.Hned ve 43 minutě se z levé strany dostal přes dva hráče Mišák,nalákal na sebe stopera i brankáře a poslal přesnou nahrávku podél malého vápna,na kterou sice Filda nedosáhl,ale na zadní tyči naběhnutý David ano a bylo vyrovnáno na 1:1.Domácí chtěli ihned si své vedení vzít zpět,ale první jejich šance skončila vedle a po dalším jejich útoku zazvonily obě tyče Samovy branky a my pak dostali míč s vypětím všech sil do bezpečí.Ve46  minutě zahrával Mišák trestný kop,který vyrazil domácí brankář na roh.K tomu se postavil opět Maty a krásným centrem našel Penziče a ten hlavou dostal náš celek do vedení 2:1.Jenže v 50 minutě zaúřadoval pan rozhodčí - míč domácích který byl již za lajnou a pomezní rozhodčí mu to signalizoval nechal domácí hrát dál a jelikož naše obrana v tu chvíli přestala hrát,dostal balón jeden z hráčů Studence do vápna,kde ho ukidil do naší branky opět Ruml a bylo to 2:2.V 53 minutě bylo ještě hůře,to před naším vápnem zahrál "volejbalově" rukou nesmyslně Lavi a k trestnému kopu se postavil domácí kapitán Tim Hoffman a tvrdou a přesnou ranou prostřelil Sama a my opět prohrávali 3:2.V 56 minutě si pak slabší chvilku vybral Sam,který vyběhl z branky mimo vápno ve snaze odkopnout dlouhý nákop domácích,jenže míč špatně trefil a ten se dostal ke zcela volnému Štěpánovi Tauchmanovi a ten ho z 20 metrů poslal do odkryté naší branky a rázem to bylo během chvilky 4:2.Jenže divoký zápas tím ještě nekončil.O dvě minuty později se po pravé straně probíjel do vápna David a jeho centr na Penziče zasáhl rukou tentokrát jeden z domácích hráčů a kopala se penalta.Na tu se postavil opět náš specialista Penzič a snížill na 4:3.Tento gól nás opět vrátil do hry a bylo na nás vidět,chuť a vůle o vyrovnání.To přišlo v 67 minutě,kdy na levé straně vyslal Mišák do šance Penziče,jehož pokus sice domácí brankář zneškodnil,ale jen k dobíhajícímu Fildovi,který s přehledem uklidil míč do sítě a my vyrovnali na 4:4.V závěru zápasu to pak ještě dvakrát zkoušeli domácí,ale oba jejich pokusy šly nad naší branku a tak po závěrečném hvizdu pana rozhočího si oba celky rozdělily po bodu.Pro domácí zklamání,pro nás vybojované asi maximum na co jsme měli.

Zápas jako na houpačce,kdy jsme po většinu zápasu tahali za kratší konec,jsme nakonec dotáhli aspoň na remízu.Hlavně první poločas jsme to soupeři usnadnili,nedůrazem a pomalým startem na míč.Druhá půle již byla z naší strany o chlup lepší,ale stále to nebyl náš maximální výkon,který jsme schopni předvést.Kluky musím pochválit,že to za nepříznivého stavu nevzdali a bojovali až dokonce.Všem fanouškům,kteří nás takovou dálku přijeli podpořit také samozřejmě mockrát děkuji a doufám,že v neděli v domácím zápase s FC Nový Bor tentokrát předvedeme aktivnější hru.