Sokol Ruprechtice:FK Stráž pod Ralskem U15

TJ Sokol Ruprechtice : FK Stráž pod Ralskem U15

Branka : Vojta Bartoň

Žluté karty : Maty,David,Mišák

SESTAVA : SAM -MAXIK,TOBY,VOJTA BARTOŇ,ADAM LACEK-DAVID,MIŠÁK,MATY,FILDA,ÁDYS -PENZIČ

STŘÍDALI : VOJTA MUŽÍK,LUKY,LAVI

V neděli jsme zajížděli do Liberce k dalšímu mistrovskému utkání krajského přeboru,kde nás čekal pro nás jeden z nejméně oblíbených týmů soutěže TJ Sokol Ruprechtice,na který bohužel neumíme zahrát a který nás v domácím zápase na podzim porazil 2:4.Rozhodčím zápasu byl pan Jiří Zikmund a na čarách Renda Kaňák a domácí trenér Bergman( ten samý co nás v domácím zápase několika nesmyslnými rozhodnutími na čáře obral o gól nebo šanci).K zápasu s námi neodcestovali zranění Dáda a Tady a Adam Lacek musel v poločase odjet pryč,protože jel se školou do Anglie.

Bohužel na kratším,užším nerovnějším hřišti domácích jsme tentokrát podali týmově špatný výkon.Domácí na nás vlétli a my se jen s vypětím všech sil spíše bránili.Hned ve 4 minutě se do šance dostával jeden z domácích hráčů,ale Sam ho vychytal.Pak přišla 13 minuta kdy nejprve domácí kapitán si zpracoval míč rukou,pak ještě v souboji trefil rukou do obličeje Adama Lacka(který měl i krvavý šrám) a ani jeden ze zákroků pan rozhodčí nepostřehl.Naši kluci na chvilku přestali hrát a kapitán Pytloun vystřelil z poza vápna a míč zapadl k levé tyči Samovy branky a my prohrávali 1:0.O pár minut později mohl vyrovnat Vojta Bartoň,ale jeho střela skoro z půlky z trestného kopu šla těsně nad domácí branku.Domácí byli stále nebezpečnější a dvě jejich šance opět zneškodnil Sam.Pak se v souboji o balón ve vzduchu  srazii Toby a domácí vysoký útočník Macoun hlavami a náš stoper musel do konce půle na střídačku.Místo něj naskočil navrátilec z dovolené Vojta Mužík,který srdnatě po zbytek poločasu bojoval s urostlými hráči domácích. V závěru první půle pak ještě domácí nastřelili břevno naší branky a na druhé straně střelu Mišáka chytil domácí brankář.

Do druhého poločasu již nenastoupil Adam Lacek,který musel odjet a se zapřením se vrátil Toby,ale obraz hry se moc nezměnil.My nedokázali proti pohyblivějšímu a důraznějšímu soupeři udržet míč a když už se nám něco povedlo,zastavil nás praporek domácího pomezního nebo jeho rada k hlavnímu rozhodčímu,že jsme udělali nějaký prohřešek proti pravidlům(toto probíhalo celý zápas a pan rozhodčí povětšinu na tyto rady slyšel!!).Domácí si vytvořili dvě střely na branku,ale ty Sam opět chytil.Pak to na druhé straně zkoušel dvakrát z poza vápna Filda,ale ani jeho střely nebyly gólové.V 53 minutě po rohu domácích zazvonilo nad Samem podruhé břevno naší branky.O minutu později jsme byli na polovině nedůrazní v osobním souboji,míč se rychle dostal na pravou stranu kde utekl jeden z domácích hráčů a našel před brankou urostlého Macouna,který zvýšil na 2:0.Po tomto gólu domácí malinko polevili ale do nějaké šance nás nepouštěli.Hrálo se spíše mezi šestnáctkami a fotbal se takřka vytratil z trávníku.Spíš se diskutovalo a bojovalo a míče se nakopávali na jedné či druhé straně,než aby se hrálo po zemi.Až v 72 minutě jsme se dočkali gólu i my.Pan rozhodčí pískl za polovinou faul na jednoho z našich hráčů,k trestnému kopu se postavil Vojta Bartoň a střelou pod břevno nedal malému  domácímu brankáři šanci a snížil na 2:1.O dvě minuty se situace opakovala,po dalším fauu domácích kopal opět Vojta,ale tentokrát mu chybělo pár centimetrů a míč šel nad domácí branku.V 77 minutě domácí definitivně rozhodli o své výhře,když na dlouhý nákop za naší obranu si naběhl znovu Macoun a v souboji 1v1  utekl  Tobymu,který se zapomněl v hloubi naší půle a s přehledem upravil na 3:1.Nic víc se již nestalo a tak jsme prohráli tentokrát zaslouženě po nejslabším výkonu v sezóně a z Liberce odjižděli bez bodu.

Nedělní zápas nás nenašel v optimální formě.Nedá se nic dělat.Mrzí mě výkon většiny hráčů,ale snad si z tohoto zápasu opět všichni vezmou ponaučení a v derby s Mimoní se vyhecují k maximálnímu výkonu.Velké zklamání již po několikáté v jarní části sezóny je pro mě však rozhodování rozhodčích,kteří nás zatím pískali,tentokrát vyšperkované chováním domácího devatenáctiletého trenéra na lajně!!!! Ale to tím nechci náš výkon nějak omlouvat,domácí byli fotablově lepší a zaslouženě vyhráli.