FK Stráž pod Ralskem :TJ Jiskra Mimoň U15

FK Stráž pod Ralskem:TJ Jiskra Mimoň U15

Branky : Mišák a Filda

Žlutá karta : Filda

SESTAVA : SAM -MAXIK,TOBY,VOJTA BARTOŇ,ADAM LACEK-DÁDA,MIŠÁK,MATY,FILDA,DAVID - PENZIČ

STŘÍDALI : ÁDYS,VOJTA MUŽÍK,LUKY,LAVI a PEPINO připravený do branky

Včera dopoledne proběhlo na našem hřišti derby dvou odvěkých rivalů z pod Ralska mezi naším domácím FK Stráž a Jiskrou Mimoň a dovolím si konstatovat,že zápas měl vše co by měl mít zápas krajského přeboru.Velké nasazení obou týmů ve velkém vedru,fotbalové akce a souboje na obou stranách,emoce i respekt obou soupeřů k druhému týmu,žádné zákeřné zákroky a parádní diváckou kulisu,která se fotbalem bavila celých 80 minut.Zápas řídil pan Petr Zboroň a na čarách Renda Kaňák a jeden z hostujících střídajících hráčů.

Od začátku se hrál velmi bojovný fotbal,soupeři si nechtěli nic dát zadarmo.V 6 minutě se do první šance dostal soupeř,ale Sam ji odvrátil na roh.V 9 minutě zahrozil na druhé straně Filda,ale jeho střela šla vedle mimoňské branky.V 16 minutě se za naší obranou zjevil jeden z hostujícíh hráčů a skóroval,ale pro ofsajd nebyla tato branka uznána.Ve 20 minutě napřáhl z trestného kopu Vojta Bartoň a jeho tvrdou střelu vyškrábl hostující brankář na roh.Jenže vzápětí po dlouhém nákopu mimoňského brankáře zaváhal Vojta Bartoň a náš bývalý hráč Noe Sulja postupoval sám na Sama,který ho skvěle vychytal.Pak to i mimoňští hráči zkoušeli z dálky,ale dvě nebezpečné střely šly vedle Samovi branky.Pár minut před koncem po našem rohovém kopu skákal Penzič,ale ani jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.Dvě minuty před koncem si hosté vypracovali další šanci,ale i tu Sam vytáhl na roh.A tak platilo nedáš dostaneš.V poslední minutě jsme napadali rozehru hostí,Penzič se snažil posunout míč do vápna,který naštěstí nezasáhl hostující stoper a míč si našel Mišák a sám tváří v tvář hostujícímu brankáři nezaváhal a poslal náš celek do vedení 1:0,

Do druhé půle druhý tým tabulky na nás nastoupil s odhodláním co nejdříve skóre zvrátit.První jejich šanci sice Sam chytil,ale ve 45 minutě zaváhal v souboji za půlkou Dáda,k míči se dostal  Artem Kapustyanskiy,který prošel kolem tří našich statických obránců až před Sama a vyrovnal na 1:1.Jenže ve 47 se rozhodl podpořit náš útok Toby,vybojoval míč na soupeřově polovině a poslal do vápna přízemní centr,který propadl až k Fildovi,který s nabídnutou šancí naložil zkušeně a střelou k tyči poslal náš celek opět do vedení 2:1.Pak nám dvakrát zatrnulo před naší brankou,kdy nejprve po Samově chybě hasil skluzem na brankové čáře gólovou šanci Mišák před dobíhajícím Noemem a pak po rohu,kdy zcela volný mimoňský hráč hlavičkoval těsně nad naší branku.Pak byla zase pětiminutovka,kdy jsme mohli definitivně rozhodnout my.Nejprve se skvěle prokličkoval do vápna Filda,ale jeho gólovou střelu parádním zákrokem zlikvidoval hostující brankář Mokrejš a o chvilku později na něj postupoval téměř od poloviny hřiště sám Penzič,ale i s jeho šancí si vytáhlý brankář Mimoňě poradil.Hosté byli i nadále nebezpeční a další jejich střelecký pokus se štěstím chytil Sam.Jenže pak přišla nešťastná 76 minuta kdy nám na levé straně upláchl hostující vzrůstem malý  Honza Sutr a ve vápně v souboji o dvě hlavy větším Tobym od něj odlétl a pan rozhodčí ukázal trochu přísně na pokutový kop.Ten s přehledem proměnil sám poškozený a vyrovnal na konečných 2:2.V závěrečné pětiminutovce se pak nic vážnějšího neudálo a tak oba soupeři se rozešli za mě spravedlivou remízou 2:2.

Včerejší utkání ukázalo,že pokud se snažíme včichni dokážeme hrát vyrovnaný fotbal s každým.Chtěl bych poděkovat oběma týmům za pěkný fotbalový zážitek a všem fanouškům za podporu.Určitě nám to ve výkonu dosti pomohlo.Doufám,že teď v neděli opět na domácím hřišti na tento výkon navážeme a s Loko Česká Lípa přidáme nějaké další důležité body.