Datum a čas konání: 4.5.2024 10:30

Divoká přestřelka s Višňovou

FK Stráž - Jiskra Višňová 3:3 (1:3)

Br. Špivák(p), Volek, Muller - Mazánek 2x, Pikous

Domácí derniéra nám nevyšla úplně podle představ, ale po divokém průběhu, kdy jsme si museli sáhnout na dno svých sil a dotahovat nepříznivé skóre, nakonec zápas skončil spravedlivou dělbou bodů po remíze 3:3.

Kdo si myslel, že zápas týmů ze středu tabulky v samém závěru ročníku nebude mít dostatečný náboj, ten se hluboce mýlil.Obě mužstva předvedla strhující představení s divokým průběhem, emocemi a spoustou branek, které muselo diváka bavit.První poločas jsme prospali.Kupili jsme nepřesnosti, byli laxní a především dělali individuální chyby, které zkušený soupeř z Višňové nemilosrdně trestal.V 19.min se blýskl Svačinka, ale svoji gólovku zakončil těsně vedle branky! Poté už následovaly minuty, na které je potřeba honem rychle zapomenout.Ve 21.min zachránil Roll na brankové čáře gólovku hostí po rohovém kopu.Ve 25.min chyboval Roll v rozehrávce a pro snajpra typu Mazánka nebyl problém poslat hosty do vedení – 0:1.Ve 35.min další chyba Svačinky v rozehrávce, centr Mazánka a snadné zakončení Pikouse – 0:2.Za další minutu nám bylo ještě hůř, když Moravčík u lajny podcenil souboj s Michálkem, a ten s přehledem připravil gólové zakončení Mazánkovi – 0:3! Studená sprcha, kterou jsme letos doma nezažili, naštěstí znamenala pořádný budíček v našich řadách.Ve 42.min se střelecky předvedl Volek, ale gólman jeho střelu se štěstím vykopl na roh.Ve 44.min se individuálně probíjel do vápna Muller a byl podražen obráncem.Nařízenou penaltu proměnil s přehledem Špivák a před přestávkou zažehl jiskřičku naděje – 1:3.

Z naší kabiny se do druhé půle vrátilo úplně jiné mužstvo a spustilo pořádný uragán.Zpřesnili jsme hru, přidali na důrazu a rázem jsme začali dominovat.V 50.min po hezké křídelní akci předložil Košťál na zlatém podnose gólovku Špivákovi, ale ten z malého vápna přestřelil prázdnou branku! V 52.min využil Volek vyhraného souboje Rolla s dvěma hráči a tváří v tvář Závůrkovi zkušeně poslal míč do branky hostí – 2:3! O minutu později vypálil jedovatou střelu z rohu vápna Roll a nejistý zákrok Závůrky potrestal pohotovou dorážkou Muller – 3:3! Poté musel hlavní arbitr dlouho uklidňovat hostující lavičku. Po vynucené pauze naše tempo lehce opadlo a hra se vyrovnala. Následovaly dlouhé minuty hry mezi vápny pouze s náznaky šancí. V 61.min zakročil proti šanci Mazánka Reitmajer a za dvě minuty vychytal Michálka.V 74.min hosté pálili v nadějné pozici z úhlu nad naši branku.V 88.min Závůrka bravurně vyrazil povedený trestňák Rolla! Z následného rohu opět oba aktéři v akci, když Závůrka na brankové čáře chytil gólovou hlavičku Rolla.Bez dalších větších šancí poté zápas dospěl ke spravedlivé dělbě bodů a zachoval nám před posledním zápasem naději zabojovat o první šestku tabulky!