FK Stráž pod Ralskem :Loko Česká Lípa U15

FK Stráž pod Ralskem :TJ Lokomotiva Česká Lípa U15

Poločas : 2:1

Branky : 2x Mišák,2x Penzič a 1x Maty

SESTAVA : SAM -ADAM LACEK,VOJTA BARTOŇ,TOBY,ÁDYS,DÁDA,MATY,MIŠÁK,FILDA,DAVID-PENZIČ

STŘÍDALI : VOJTA,LAVI,LUKY do branky připravený PEPINO

Včera jsme odehráli poslední domácí utkání letošní sezóny.Teď už nás jen čekají dvě venkovní utkání v Jilemnici a v Lomnici.Za krásného letního počasí jsme před početnou diváckou kulisou přivítali dalšího soupeře z našeho okresu a to celek TJ Lokomotiva Česká Lípa,který před tímto kolem na nás v tabulce ztrácel pouhé 2 body.Rozhodčím zápasu byl pan David Chládek,kterému na čarách asistoval Renda Kaňák a hostující asistent trenéra.

Od začátku jsme byli opět svědci velmi bojovného a vyrovnaného utkání.Hned v první minutě zahrozil z dálky Vojta Bartoň,ale jeho střela mezi tři tyče se nevešla.Po pěti minutách podnikli hosté na pravé straně útok,centr do vápna neudržel Sam v rukavicích a míč se dostal ke zcela volnému Janu Danisovi a ten poslal hosty do vedení.Naštěstí tento gól nás nijak nezlomil a hned v 9 minutě zahrával z poloviny hřiště trestný kop do vápna hostí Vojta Bartoň,míč si hezky prsama připravil zcela volný Mišák a s přehledem vyrovnal na 1:1.Pak opět zahrozili hosté,ale po rohu střílel jeden z jejich hráčů jen nad naší branku.Ve 24 minutě našel dlouhým autem do vápna Lavi volného Penziče a ten dostal náš celek do vedení 2:1.Pak to ještě zkoušel Mišák ,ale jeho střela šla nad hostující branku,ale podobně se vedlo Lokotce,která sice dvakrát zahrozila z rohů,ale jejich pokusy vždy minuly naší branku a tak první poločas jsme vyhráli 2:1.

Druhou půli začali hosté aktivněji a ve 44 minutě vymotal na levé straně jeden z českolipských hráčů nedůrazného Adama Lacka a našel před brankou zcela volného Ondru Buldru a ten vyrovnal na 2:2.Jenže o minutu později zachytil na polovině hřiště nákop hostujícího brankáře Mišák a rozhodl se pro dlouhé sólo mezi čtyřmi českolipskými hráči a to zakončil střelou mezi nohy brankáře Láta a my opět vedli 3:2.O chvíli později mohli hosté vyrovnat,ale jejich šanci Sam zlikvidoval.My mohli své vedení navýšit,jenže nejprve gólovou hlavičku Vojty Bartoně po rohu na čáře skvěle zlikvidoval hostující gólman,který si pak poradil i se šancí Fildy.Po dalším našem rohu se neprosadil ani Toby a když v jasné gólovce vychytal českolipský brankář i Davida,málem udeřili znovu hosté.Po jejich rohu naše obrana odvrátila míč za vápno,kde se do něj skvěle opřel jeden z hráčů Lokotky a gólovou střelu k pravé tyči zachránil tygřím skokem a skvělým zákrokem Sam.V 69 minutě se řítil sám na hostujícího brankáře Penzič,ale jeho gólovou střelu na zadní tyč opět skvěle vyškrábl brankář Lát.Jenže jsme zahrávali rohový kop,který sice soupeř nejprve odvrátil,ale míč se znovu dostal k centrujícímu Matymu a ten posadil milimetrový centr na hlavu Penziče a ten zvýšil na 4:2.Stejný hráč pak mohl přidat pátý gól,ale opět skvělý brankář Lokotky jeho šanci zlikvidoval na roh.Ten zahrál opět Maty a předvedl fotbalovou parádu,když překvapení všech včetně brankáře hostí zakroutil míč do branky na zadní tyč a zvýšil na 5:2.Nic vážnějšího se již nestalo a my po dalším kvalitním výkonu si troufnu říci,že jsme zaslouženě vyhráli.

Jsem rád,že jsme se v posledním domácím utkání této sezóny prezentovali všem našim věrným fanouškům kvalitním výkonem a získali další cenné body a tím i naději na vybojování krásného 5 místa v krajském přeboru starších žáků,které zatím před námi drží celek z Nového Boru,ale jen o skóre a my máme ještě zápas k dobru.Věřím,že kluci ještě ve zbývajícíh dvou venkovních zápasech zabojují a nějaké ty důležité bodíky přivezou.Závěrem chci poděkovat všem našim věrným fanouškům za celoroční podporu,které si nesmírně vážíme a bez které bychom určitě takové výkony nepředváděli.Díky moc,byli jste skvělý !!! V sobotu v 7,30h zajíždíme do daleké Jilemnice autobusem a budem rádi i za maximální podporu tam.