FK Stráž pod Ralskem:Loko Česká Lípa U13

FK Stráž pod Ralskem :TJ Lokomotiva Česká Lípa U13

Poločas : 1:1

Branka : Lukáš Petrtýl

SESTAVA : PEPINO -KÁJA DURDOŇOVÁ,LUKY,VOJTA -MATĚJ,TADY,KUBA MARKVART,HONZÍK-LUKÁŠ PETRTÝL

STŘÍDALI: KUBA VRÁNA,KÁJÍK,PÁŤA,ELIŠKA,KUBA KULMAN,NIKIN

I mladší žáci se včera rozloučili se svými fanoušky v posledním domácím zápase se silným soupeřem TJ Lokomotiva Česká Lípa,který patří mezi přední týmy tabulky.Rozhodčím zápasu byl pan David Chládek

V prvním poločase jsme dokázali s favoritem zápasu dlouho držet krok.Hosté se sice dostali do prvních dvou šancí,které zlikvidoval Pepino,ale pak jsme se osmělili my a nejprve střela Káji Durdoňové a pak Honzíka,které šly těsně vedle určitě vystrašily hostujícího brankáře.V 9 minutě se přeci jen fotbalovější českolipský celek dočkal gólu,když rozehru jejich rohového kopu nezachytil Honzík ani naše obrana  a zcela volný Halinár postupoval ze strany sám na Pepina a toho prostřelil 0:1.Soupeř byl i nadále fotbalovější a vypracoval si tři gólové šance,které dvakrát zlikvidoval Pepino a jednou nám pomohla tyč.A tak opět platilo známé pravidlo" nedáš -dostaneš" když v 25 minutě vybojovala vpravo míč Eliška pro Lukáše Petrtýla,který se prosmýkl kolem hostujícího stopera a obloučkem překonal brankáře hostí a vyrovnal na 1:1.A jelikož hosté ani své další dvě šance nevyužili,skončil poločas pro nás přívětivím výsledkem.

Jenže druhý poločas na svůj bojovný výkon z první půle jsme nenavázali a hosté toho začali využívat.Hned ve 41 minutě prošel naší obranou "jak nůž máslem" opět Halinár a podruhé překonal Pepina v naší brance.Vyrovnat mohl Tady z nadějného trestného kopu,ale jeho pokus mířil nad.Na druhé straně po šanci hostí,zvonila za Pepinem podruhé v zápase tyč.V 50 minutě po dalším rohu hostí pozdě zareagovala Eliška a zcela volný Holub zvýšil na 3:1.V 57 minutě pískl pan rozhodčí přísný faul Pepina na hostujícího útočníka a z trestného kopu po teči naší zdi se prosadil opět Halinár a bylo to 4:1.V 63 a v 65 minutě se pak individuálně prosadil Sýkora a bylo to již 6:1.V závěru se do šance prodíral Lukáš Petrtýl a i když byl lehce faulovaný dostal se do zakončení,ale jeho střelu vytáhl hostující brankář na roh.Nic vážnějšího se pak už nestalo a my tak po nadějné první půli bohužel prohráli doma vysoko 1:6.

I přes vysokou prohru,hlavně první půle ukázala jak se náš mladý celek na jaře zvedl.Bohužel ale výkonostně ještě někteří naši hráči neumí ze sebe vydat maximum.Určitě pozitivní věc je střelecká forma nováčka Lukáše Petrtýla,který v 7 zápasech vstřelil již svůj pátý gól.Stejně tak výkony Pepina v bráně,nebo Lukáše,Vojty či Káji Durdoňové v obraně,nebo Matěje na křídle.Tak snad se ve zbylých zápasech přidají i v maximálním nasazení zbylí hráči a my si z Jilemnice,nebo Lomnice přivezeme nějaký úspěšný výsledek.V sobotu odjezd v 7,30 autobusem do Jilemnice.Na závěr i zde bych chtěl poděkovat všem našim fanouškům za podporu a věřím,že náš mladý celek budou podporovat i ve zbylých zápasech a v další sezóně.