Poločas : 0:2

Branky : 2x Penzič,1x Lukáš Petrtýl a Mišák

SESTAVA : SAM - LUKY,ÁDYS,VOJTA - DÁDA,MATY,FILDA,MIŠÁK,DAVID - LUKÁŠ PETRTÝL,PENZIČ

STŘÍDALI : ŠTĚPÁNKA,PÁŤA A JAY JAY

Včera jsme za chladného deštivého počasí odehráli další těžké utkání krajského přeboru v Turnově.Na mokrém kluzkém  hřišti nás přivítal domácí nebezpečný celek FK Turnov.Rozhodčím zápasu byl pan Kutílek Martin a na čarách Lukáš Pýcha st. a domácí vedoucí týmu.

V úvodu vyrovnaného zápasu se do první větší šance dostali domácí,ale Sam jejich šanci zlikvidoval.V 8 minutě jsme se do jasné gólové šance dostali my,když po levé straně prosmýkl do vápna Penzič,jehož střílený centr si málem srazil jeden z domácích obránců do vlastní branky,jenže brankář Turnova míč vytáhl na čáře zázračným zákrokem před sebe kde dobíhající Lukáš Petrtýl ve snaze míč dorazit do sítě trefil jediného obránce,který v tu dobu stál v brance a gól z toho nebyl.O tři minuty později po rychlé akci postupoval Penzič sám na brankáře,ale svůj únik zakončil jen doprostřed branky,kde stál připravený domácí brankář.Domácí pak také zahrozili,ale i další jejich šanci zlikvidoval Sam.Ve 21 minutě po zisku balónu na středu hřiště vysunul Mišák pěkným pasem za turnovskou obranu opět Penziče a tentokrát náš kanonýr řešil zakončení k levé tyči a my se dostali do vedení 1:0.Druhý gól pak mohl přidat Filda,ale jeho nebezpečná střela gólem neskončila.Dvě minuty před poločasem si Penzič navedl míč ve vápně na střelu,ale jeho pokus byl zblokován ke zcela volnému Lukáši Petrtýlovi,který svým pohybem oklamal domácího brankáře a uklidil míč do odkryté branky podruhé a my vyhráli i díky tomuto gólu poločas 2:0.

Druhý poločas začali aktivněji domácí,kteří se dostali do dvou šancí,ale ani jedna z nich gólem v naší síti neskončila.Hlavně ta druhá byla více jak stoprocentní,ale Sam vytáhl zákrok dne a vykopl míč směřující do naší sítě,po střele jednoho úplně volného turnovského hráče.Navýšit naše vedení pak mohl David,který šel zcela sám z levé strany na domácího brankáře,ale jeho střela jen o kousek minula domácí branku.Po další rychlé akci zleva se ocitl před odkrytou brankou volný Páťa,ale míč netrefil.Na těžkém terénu to byl boj o každý míč,domácí byli malinko fotbalově sehranější a my zas nebezpečnější v rychlých brejcích.Bohužel v 70 minutě jsme nechali bez důrazu u lajny odcentrovat jednoho z domácích hráčů a ve vápně volný Kalkus hlavou přehodil Sama a snížil na 2:1.Domácí ožili a posledních 10 minut nám zatápěli,ale do další vážnější šance jsme je již nepustili.Naopak do slibné šance se dostal Penzič,ale jeho vychytal domácí brankář.V 80 minutě pak takovým obloučkem poslal do vápna centr David,na něj se důrazem a rychlostí prodral Penzič a střelou podél brankář Turnova zvýšil na 3:1.Ve druhé minutě nastavení se pak po dlouhém nákopu za domácí obranu dostal k míči Maty a postupoval sám na brankáře,ale byl nemilosrdně sražen zezadu domácím hráčem Dolanským a ten za svůj zákrok viděl zaslouženě červenou kartu.Rozhodčí nařídil i přímý volný kop z hranice vápna,k němu se postavil náš kapitán Mišák,který střelou k pravé tyči upravil na konečných 4:1.

Včerejší zápas byl nesmírně náročný a na těžkém podmáčeném terénu s kvalitním domácím týmem nás stal spousty sil.Také při nás stálo štěstí,ale to k fotbalu také patří.Chtěl bych všechny pochválit za bojovný týmový výkon a věřím,že příští neděli na domácím hřišti s FC Nový Bor své výkony zopakujeme.Všem fanouškům kteří nás do Turnova přijeli v takovém nečase povzbudit mockrát děkuji a věřím,že nás podpoří i v příštím domácím utkání.