FK Stráž pod Ralskem :TJ Sokol Doubí U13

Branky  :2x Luky(druhá z penalty)

SESTAVA : PEPINO - ŠTĚPÁNKA,KUBA VRÁNA,VOJTA,KÁJA DURDOŇOVÁ - MATĚJ,LUKY,KUBA MARKVART -PÁŤA

STŘÍDALI : NIKIN,ERDEN,MILDA

PŘIPRAVEN DO BRANKY : DOMČA

I naši mladší žáci změřili své síly se stejným celkem z Liberce a i zde jsme postrádali některé své opory.Marody Káju Vránovou a Kubíka Kulmana a Honzíka Nováka,který vyrazil se svou rodinou na dostihový svátek do Pardubic a tak se v našem dresu objevili znovu Erden a Milda z přípravky,který si díky svým zlepšeným výkonům v posledních zápasech této kategorie nominaci zasloužili.Rozhodčími zápasu byli páni Bukvička s Rymplerem.

Naši mladší žáci naopak oproti svych starších kolegů v první půli tahali za kratší konec.Soupeř byl fotbalovější a opět si s naším mladým týmem doslova dělal co chtěl.Chvílema až nesportovně se našim mladíčkům posmíval a dělal si z nich srandu.První svoji šanci sice Doubí neproměnilo,po výborném zákroku Pepina,ale v 7 minutě utekl naší obraně po pravé straně jeden z jejich hráčů a našel před brankou volného Vodičku a ten poslal svůj tým do vedení 0:1.Po další akci hostí zazvonilo za Pepinem naštěstí jen břevno naší branky a další šanci pak náš gólman zlikvidoval.Jenže v 19 minutě vystihl rozehru od branky Kuby Vrány hostující Heinrich a překonal Pepina podruhé.Po tomto gólu soupeř spíše na hřišti komunikoval s rozhodčím a snažil se naše hráče svými výroky rozptýlit,ale naši mladíčci v závěru první půle ukázali,že tento zápas ještě není rozhodnutý.Pět minut před koncem byl faulovaný aktivní Erde a k trestnému kopu se postavil náš kapitán Vojta a krásnou střelou přes zeď soupeře orazýtkoval jen tyč branky hostí.V závěru prvního poločasu to byl opět Vojta co měl na noze gól ,ale jeho krásnou střelu se štěstí zlikvidoval brankář hostí.Nic víc se již nestalo a my prohráli první půli 0:2.

V poločase jsme si v kabině něco řekli k naší pasivitě a pokusil jsem se naše borečky zdravě nažhavit a myslím si,že se to povedlo na maximum.Do druhé půle nastoupil úplně jiný tým,který suveréního soupeře doslova zaskočil a hned na začátku druhé půle mohl skórovat Kuba Markvart,ale ani on neuspěl.Pak se do šance dostal Luky,ale jeho pokus zlikvidoval hostující brankář pouze k Páťovi,ale ani on svou dorážkou sít hostující branky nerozvlnil.Hosté byli naší aktivitou zaskočeni a do šancí se moc nedostávali.I díky naší důraznější a zlepšené obraně.V 51 minutě jsme se konečně zaslouženě dočkali.Vojta rozehrál z vlastní půle další trestný kop po faulu hostí krásně za obranu Doubí,kam si naběhl Luky a konečně protrhl naší střeleckou smůlu a snížil na 1:2 Asistenci na tomto gólů měl náš kapitán, který už v závěru první půle zavel svou aktivitou k obratu. Tento gól dostal do varu i naše fanoušky a ti začali naše borečky ještě více povzbuzovat a náš mladý celek bojoval na hřišti doslova jak o život.Do další šance se pak dostal Luky,ale tentokrát neuspěl.Ale v 62 minutě se náš nejaktivnější hráč opět dostal do šance a jeho gólová střela šla do břevna a zřejmě i za čáru,ale míč se odrazil ven a pan rozhodčí gól sice neuznal ,ale pomohl nám dobíhající obránce Doubí,který před naší dotírající  Kájou Durdoňovou chytil míč do rukou a následovala samozřejmě penalta.K té se postavil sám Luky a krásnou střelou k tyči nedal brankáři Doubí šanci a vyrovnal na 2:2.Soupeř byl v tu chvíli jako opařený a i když se snažil o vstřelení dalšího gólu,žádná akce se mu nedařila dotáhnout až do konce,díky skvělému týmovému výkonu všech našich "mláďátek".Naopak do další gólové šance se dostala Kája Durdoňová,ale ta bohužel neuspěla.Škoda,byl by to krásný obrat,ale určitě zasloužený.V úplném závěru si pak ještě dvojice hostujícíh hráčů vykoledovala žluté karty za nemístné komentování rozhodování pana rozhodčího,který doposud tyto výlevy hráčů Doubí přehlížel,ale došla mu v závěru trpělivost.Nic víc se už nestalo a tak se náš celek mohl radovat z prvního mistrovského bodu v sezóně.Za druhý poločas zcela zaslouženého a doufám,že né posledního !!!

Velká pochvala celému týmu za druhý poločas a věřím,že ještě lepší výkon ještě v dalších zápasech předvedeme a budeme se zlepšovat zápas od zápasu.Všem fanouškům a rodičům děkuji za úžasnou podporu během zápasu.Určitě to našim mladým začínajícím fotbalistům dosti pomohlo.